Serwis obecny w sieci od 1996 roku! Bogaty zbiór unikalnych zdjęć i grafik Kalisza! Historia miasta od dziejów prastarych po II wojnę światową! Opisy obiektów architektonicznych oraz życia w dawnym Kaliszu! Kronika ważnych wydarzeń historycznych! Najstarsze zachowane plany miasta on-line! Czytelnia starych książek on-line! Skrócona historia miasta w 17 wersjach językowych!

Dawny Kalisz
Poszukiwania - genealogia

Szukasz przodków, którzy mieszkali kiedyś w Kaliszu? Wypełnij poniższy formularz, a Twój wpis zostanie automatycznie opublikowany na stronie. Możesz również pozostawić informację, jeśli jesteś w posiadaniu ciekawych materiałów, cennych z genealogicznego punktu widzenia.

Wpisy o charakterze reklamowo-komercyjnym, a także zwierające słowa niecenzuralne i obraźliwe będą usuwane. Redakcja serwisu Stary Kalisz nie ponosi odpowiedzialności za treści linków do stron zamieszczonych w poniższych wpisach.

Redakcja serwisu Stary Kalisz nie pośredniczy w badaniu więzi rodzinnych.wymagane

wymagane

wymagane1 2 3 4 5 ...

Mairafal [mairafal2015@gmail.com] / Białoruś
Wpis z dnia:19-04-2017

Aleksandra Michajlowna Glezer była żoną niemca Otto Glezera w mieście Kalisz. Otto Glezer pracował celnikiem. Aleksandra i Otto mieli sześć synów. Otto Glezer był zabity. Potem Aleksandra Michajlowna wyszła za mąż za polaka Anufrija Loszek (Loszak, Loszyk). Urodziła się u nich córka Klaudia Anufrijewna Loszek, urodziła się około 1912 roku, ale potem w Rosji napisali jej, że była urodzona w 1910 roku. Anufrij Loszek umiera do rozpoczęcia I wojny światowej 1914 roku. W 1914 roku Aleksandra Michajlowna Loszek ucieka ze wszystkimi dziećmi do Rosji. Szukam właśnie tej Klaudji Anufrijewny, która jest moją babcią. Potrzebuję dowolnej informacji o tej kobiecie.

Elżbieta [elaigieniow@gmail.com] / Polska
Wpis z dnia:17-02-2017

Witam, czy ma ktoś informację ,gdzie można uzyskać potwierdzenie przynależności do "Zgromadzenia Kupców m.Kalisza i pow.kaliskiego w Kaliszu"(dyplom lub zaświadczenie) w okresie 1949lub 1950 rok.

Lenore Murzyn [lam1in@comcast.net] / Hammond, Indiana, USA
Wpis z dnia:15-02-2017

Looking for any information on Jon Jarmusza my maternal Grandfather date of birth 5/13/1880 Thank you for your assistance

Beata [bepik3@tlen.pl] / Kalisz
Wpis z dnia:11-02-2017

Witam ! Czy coś na temat rodziny Jankowskich i Jakubowskich ! Proszę

Anna [aniasieradzinska@gmail.com] / Warszawa
Wpis z dnia:11-02-2017

Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Sieradzińskich. Będę wdzięczna za kontakt.

Tomek [aldol@op.pl] / Głowno
Wpis z dnia:01-02-2017

Szukam informacji na temat rodziny Kmieć. Mieszkali w domu kolejowym, obok więzienia. Dziadek Stanisław, babcia Katarzyna

Artur/"Micza" [miczalazarz@gmail.com] / POZNAŃ
Wpis z dnia:30-01-2017

Udało mi się zebrać dodatkowe wiadomości. Potrzebuję sensownej weryfikacji osoby zorientowanej w kaliskim ZHP (przedwojennym). Oto relacja: W latach przed II wojną światową, z całą pewnością do września 1939 roku działała czynnie w Kaliszu (13) Drużyna Harcerek im. Jadwigi Tejszerskiej przy Szkole Podstawowej im. 17 Marca 1921 roku. Szkoła mieściła się przy ul. 3 maja. Kampania wrześniowa 1939 r. zastała harcerki tej drużyny na posterunku harcerskim m.in. jeden z zastępów złapał dywersanta "V kolumny" niemieckiej z radiostacją, informującego siły faszystowskie o sytuacji w Kaliszu. Harcerki oddały dywersanta w ręce Wojska Polskiego. *** Uwagi słuchającego: Dokładna data powstania Drużyny Kaliskiej nieznana. Numer Drużyny Kaliskiej prawdopodobny. Imię Szkoły Podstawowej (istniejącej do dziś) prawdopodobnie pomylone. Szkoła od zarania (t.j.10 stycznia 1921 r.) nosiła imię Konstytucji 3 Maja. Źródłoː relacja ustna przedwojennej harcerki Drużyny im. Jadwigi Tejszerskiej - Marianny Berkman (ur. 1924 r. w Kaliszu), jednocześnie uczennicy SP, wywiezionej po 1941 r. na przymusowe roboty do Rzeszy.

Sylwia [sylvia_mlody@o2.pl] / Poznań
Wpis z dnia:30-01-2017

Mam zdjęcia podpisane przez moją mamę: Jubileusz Kossowskich 1972; Dwór w Sobakowie Madalińskich; Stanisław Madaliński z rodziną 1942; kuzynki Tarnowskie; Łuczywek, Krysia Daszkiewicz,Roman Plenkiewicz; Uleniec Holenderskich; Jan Prądzyński ojciec Ini,Janusz, Ignacego; Kawęczyn Młodzianowskich; Moja chrześniaczka Teresa z Madalińskich Filipowska; Jurek i Teresa Madalińscy; Antek i Maria Kossowscy 1966

Zenon Bednarek [bednarek_z@wsk1.kalisz.pl] / Kalisz
Wpis z dnia:18-01-2017

Poszukuję Katarzyny Wolarz, ur. w Jamnicach, parafia Wojków k/Błaszek, gmina Ostrów Kaliski (obecnie Brzeziny). Nr aktu 217/1892 (Archiwum (Łódź). Wyszła za mąż za Piotra Krzemińskiego ok. 1920 roku podczas pracy zarobkowej w Niemczech i urodziła syna Stanisława ok. 1920 roku. Następnie wyprowadzili się w okolice Wieluń - Częstochowa. Będę wdzięczny za każdą informację. Z góry dziękuję

Sylwia [sylvia_mlody@o2.pl] / Poznań
Wpis z dnia:09-01-2017

Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Madalińskich. Będę wdzięczna za kontakt

Micza [miczalazarz@gmail.com] / POZNAN
Wpis z dnia:29-12-2016

Poszukuje wszelkich kontaktow z rodzina zamieszkala przed II wojna swiatowa w Kaliszu. Prababcia MIELCZAREK (BERKMAN) byla deportowana z corka MARIA na roboty przymusowe do Rzeszy (Bremen) w 1939 roku z mieszkania w Kaliszu, ktore zajeli hitlerowcy. Na cmentarzu w Kaliszu lezy najstarszy brat Marii - Kazimierz BERKMAN. Moja Babcia , wlasnie Maria w 1939 byla zrzeszona w harcerskiej druzynie kaliskiej i wraz ze swoim zastepem aresztowala na potrzeby Wojska Polskiego agenta niemieckiej V kolumny - dywersanta. Po wojnie Babcia Maria z robot przymusowych powrocila do Polski i zamieszkala w Poznaniu. Znajduje sie pod troskliwa opieka Rodziny. Prababcia MIELCZAREK i brat Babci Marii - Jan BERKMAN leza na cmentarzu na Junikowie w Poznaniu... Wlasciwie tylko tyle wiem o kaliskiej historii Babci Marii - prosze o wszelkie wiadomosci o tej Rodzinie (jestem w posiadaniu przedwojennego zdjecia kaliskiej Rodziny). Chetnie nawiaze szerszy kontakt i zaprosze do Poznania :)))

Tomasz [aircraft5380@gmail.com] / Kalisz
Wpis z dnia:22-12-2016

Jestem w posiadaniu dowodu osobistego oraz swiadectgwa szkolnego rodu KULCZYŃSKICH. Dowód osobisty WALERIAN KONRAD KULCZYŃSKI ur. w 1880 r. w Kaliszu, oraz świadectwo szkolne TADEUSZ KULCZYŃSKI szkoły powszechnej im. Mikołaja Reja w Kaliszu z roku 1927.

Marcin [mslowik2@o2.pl] / Praszka
Wpis z dnia:14-12-2016

Witam. Poszukuje rodziny Majdańskich z Strzałkowa Gmina Lisków i Będziechowa Gmina Ceków-Kolonia. Mój Pra pra pra Dziadek Ignacy Majdański pochodził z tamtych stron ur się w Parafii Przespolew Pański w 1828 r. jego rodzicami byli Maciej i Gertruda Majdańscy z d. Pielarska pobrali sie w tej Samej Parafii w 1827r. Gertruda pochodziła ze Świdli a Maciej ze Strzałkowa. Rodzicami Macieja byli Szymon i Katarzyna Majdańscy z.d Jasiak a rodzicami Gertrudy byli Marcin i Marcjana, bądź Marianna Pielarscy nie znam jej nazwiska rodowego. Będę wdzięczny za każda informacje.

Maria [mpopielarczyk@plusnet.pl] / Łódź
Wpis z dnia:05-12-2016

Poszukuję przodków rodziny Besser, z której pochodziły trzy siostry - Bronisława, Karolina i Maria. Jestem wnuczką Bronisławy, która wyszła za mąż za Fryderyka Benesza i zmarła przy porodzie swojej córki ( mojej mamy )28. 01 1928 r. Po śmierci Bronisławy dzieckiem ( które również otrzymało imię Bronisława )opiekowała się jej siostra Maria, która później wyszła za mąż za Fryderyka. Karolina wyszła za mąż za adwokata Nikodema Kowalskiego. Przed drugą wojna światową wszyscy mieszkali w Warszawie

Piotr [ppietkiewicz1@wp.pl] / Warszawa
Wpis z dnia:05-11-2016

Poszukuje rodziny z Kalisza. Maria Wysocka, Stanisław Wysocki (brat Józefa z Podlasia). Mieszkali przy ul. Narutowicza. Stanisław był mierniczym Urzędu Wojewódzkiego. Proszę o każdą informację. Z góry dziękuję.

Barbara [b.rybicka@poczta.fm] / Kraków
Wpis z dnia:05-11-2016

Nie wiem na jakim cmentarzu są chowani z miejscowości Korab i gdzie mogę znaleźć wyszukiwarkę grobów

Stanisława [awaahb@wp.pl] / Opatowek
Wpis z dnia:01-11-2016

Szukam Marii Świtalskiej pochodzącej z okolic Kalisza,z ktora zostałam zabrana na roboty do Niemiec ,gdzie spędziłyśmy trzy lata w miejscowości Jawiszów powiat Kamienna Góra po niemiecku Klein Henesdorf kreiss Landeshud poszukuje Stasia Chrustek

Miła [seniorenpflege-kurdyk@t-online.de] / Kalisz
Wpis z dnia:30-10-2016

Poszukuję Rodziny Kazimierza Kurdyk. Jego Matka pochodziła z domu Welke. Barbara Welke. Pracowała w czasie wojny w Kaliszu w fabryce bomb. Ukrywała swojego syna, Kazimierza przez cały okres wojny w mieszkaniu.

Barbara [b.rybicka@poczta.fm] / Kraków
Wpis z dnia:24-10-2016

Poszukuję krewnych mojego dziadka Stefana Rybarczyka. Dziadek urodził się w 1901r w miejscowości Korab.Jego ojciec a mój pradziadek miał w Korabie Cegielnie..

DOROTA [dorota@frankenbergprivat.de] / LÜBECK
Wpis z dnia:19-10-2016

Poszukuje rodziny Antoniego Braumann ( Brauman ) i Wincentego Kirchnera z Kalisza( Wincenty by lprofesorem Szkol Realnych w Kaliszu )

1 2 3 4 5 ...